Sākums | Reģistrācija | Ieeja
Līgo & Jāņi
Radio
Laika ziņas
Reklāma
Viedoklis
Kā plānojat aizvadīt gada īsāko nakti?
Atbilžu kopskaits: 229
Partneri
Statistika
Meklēšana
Sākums » 2010 » Jūnijs » 16 » Ropažos notiks Jāņu festivāls tiem, kas Jāņus nesvin
16:45
Ropažos notiks Jāņu festivāls tiem, kas Jāņus nesvin

Starp festivāla Alternatīvie Jāņi dzīvās mūzikas programmas daļām iecerētas tādas aktivitātes kā rīta sagaidīšana ar festivāla garā reformētu pliko skrējienu uz Lielās Juglas tilta un horror rock cafe Transilvania mošķu parāde pusnaktī.

Jāņu festivāls tiem, kas Jāņus nesvin, Ropažos gatavo vairākus vērienīgus muzikālus pārsteigumus- to skaitā populāra Latvijas rokmūziķa atgriešanos uz koncertskatuves pēc daudzu gadu pārtraukuma.

Jāņu rītu sagaidīt, skrienot kailiem, tādējādi izjūtot vienotību ar pasaules pirmelementiem- gaisu, ūdeni, zemi un uguni- ir iecienīta gada īsākās nakts svinību daļa. Pusotru desmitgadi tā ietilpst Jāņu svinību programmā brīvdabas mākslas telpā Pedvālē, lielu popularitāti ieguvis arī pliko skrējiens pa Ventas tiltu Kuldīgā.

"Tā tiešām ir iespēja justies kā dabas daļai, un šīs sajūtas dēļ ik Jāņu nakti vērts skrējienu atkārtot," - par savu pieredzi saka Alternatīvo Jāņu producents Sergejs Bižāns, kas piedalījies ne vienā vien pliko skrējienā, tai skaitā pērnajā norisē Kuldīgā, bet, piemēram, skrējienā pār tiltu Skrundā pievienojies Ādama kostīmā tērpušos baznīcēnu pulkam.

Alternatīvajos Jāņos pliko skrējiens sāksies pulksten 3 un ievēros tradīciju- skriet pār tiltu, ja vien tāds tuvumā atrodams. Šim nolūkam izvēlēts Lielās Juglas tilts, kas atrodas blakus festivāla norises vietai. Tāpat kā līdzīgos sarīkojumos citur arī šoreiz būs atļauts apaut kājas - ar noteikumu, ka apavi, zeķes vai tas, ko skrējējs vēlas par tām uzdot, nesniedzas virs ceļgaliem. Būs arī īpašas- tieši šim festivālam raksturīgas- iezīmes: skrējiens noritēs lāpu gaismā un (papildus apaviem) otrs ierastais piesegs- Jāņu vanags galvā- atļauts nebūs.

"Tilta viņā galā skrējējus gaidīs gardas balvas, kuru skaits būs ierobežots. Kritēriji vēl jāprecizē, bet domāju, ka apbalvot varētu, piemēram, pirmo, desmito un deviņdesmit devīto,"- sola S.Bižāns. Viņš piebilst: arī šis pliko skrējiens solās apliecināt, ka ir populārs sabiedrības dažādās daļās. Dalībnieku vidū gaidāmi, gan, piemēram, sportisti, gan, iespējams, arī pazīstami mūziķi no festivāla dalībnieku vidus.

Pusnaktī festivāla teritorijā gaidāma norises līdzorganizatoru- šausmu rokkafejnīcas Transilvania- akcija- mošķu gājiens. "Pusnakts apgaitā izies mūsu kafejnīcas teltī pulcēto gotiskās kultūras pārstāvju delegācija. Tēlu noformējumā ļausim brīvu vaļu improvizācijai. Ietērpa papildināšanai droši vien izmantosim arī festivāla vietā pieejamus dabas materiālus, lai izskatītos pēc iespējas mošķīgi," par līdzekļiem, ar kādiem iecerēts vairot spoku stundas noskaņu, stāsta Transilvania pārstāvis Toms Cepurītis, pārsteiguma saglabāšanas dēļ visu gan nevēloties iepriekš atklāt.

Transilvania pārstāvji gatavojas kuplināt arī festivāla muzikālo programmu. Visu nakti līdztekus dzīvajai un dīdžeju liktajai mūzikai uz lielās skatuves iecerēta rosība Transilvania teltī, kur skanēs metāls, gothic, electro industrial un cita Vecrīgas Krāmu ielas kafejnīcā ierasta mūzika, par ko gādās iestādes dīdžeji. Iespējams, arī viņi būs pusnakts mošķu gājiena dalībnieku vidū.

Kafejnīcas Leningrad, Ropažu novada Izglītības un kultūras centra un bāra Rock'n'Riga rīkotais festivāls Ropažu estrādē norisināsies no pulksten pieciem 23. jūnija pievakarē līdz 24. jūnija pēcpusdienai. Sarīkojuma iecere ir piedāvāt iespēju svinēt Jāņus tiem, kas parasti vasaras saulgriežus nesvin vai kas to nevēlas darīt ar šlāgeriem un citiem ierastiem vidējā latvieša gada īsākās nakts svinēšanas atribūtiem (izņemot alu).

Kā jau ziņots, Jāņu festivāls tiem, kas Jāņus nesvin, Ropažos no 23. jūnija vakara līdz 24. jūnija rītam piedāvās stilistiski plašu mūzikas programmu- no enerģiska hard& heavy līdz dzīvespriecīgam ska un dzīves skumjos brīžus apcerošam blūzam.

Pārsteigumu festivāla apmeklētājiem būs sarūpējis vairāku vietējās mūzikas stilu celmlauzis Roberts Gobziņš, kas svētkos piedalīsies ar īpaši šai reizei tapušu orķestri Agrie putni.

Dalību Alternatīvajos Jāņos apstiprinājuši eksperimentāli labskanīgā roka kolektīvs M.ART.A, apvienība SoundReligion, kuras rokā saklausāmi gan ska un regeja, gan punk un etnomūzikas elementi, hārd-/ glemrokeri Kiss of the Dolls un improvizatorisko performanču projekts Radio Leningrad (tā dalībnieku vidū ir Latvijā pazīstamu rokgrupu mūziķi, kas spēlē sev neierastus instrumentus). Rītausmas depresiju ar paģiru blūza programmu sola remdēt ansambļa D-11 veterāns Ints.

Mākslinieku sarakstam piepulcējusies grupa Helid- jau piecgadi pazīstams vārds Latvijas hardcore skatuvē- un atraktīvais post punk kolektīvs Mazie smirdīgie kociņi, no mūziķu apvienības, kas izmanto ierasto rokgrupas instrumentāriju, nesen pārtapis sintezatortrio.

Tuvākajās dienās gaidāms pārsteigums, izziņojot festivāla mūziķu galīgo sarakstu. To iecerējis papildināt populārs Latvijas rokmūziķis, kura uzstāšanas Jāņu festivālā Ropažos būs atgriešanās uz koncertskatuves pēc ilgāka pārtraukuma.

Skatījumu skaits: 961 | Pievienoja: Admin | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]